ŻALUZJE DREWNIANE

Żaluzje to już klasyka. Klasyka, która jest łatwa w obsłudze i łatwa w utrzymaniu. Ale i klasyka może nabrać nowego blasku, a to za sprawą żaluzji drewnianych. Wprowadzają one do naszych wnętrz powiew egzotyki, posiadając te same cechy co tradycyjne żaluzje aluminiowe.

Drewniane żaluzje firmy oferują w eleganckich ciemnych kolorach mahoniu i orzecha, przez kolorystykę wiśni aż do rozjaśniających wnętrza kolorach sosny czy też brzozy.

Największą zaletą żaluzji drewnianych jest ich naturalne piękno. Mnogość odcieni, pogłębiona grą naturalnych przebarwień i słojów daje się doskonale komponować z innymi elementami wnętrza oraz ramami okiennymi. Żaluzje 25mm i 35mm to najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny produkt, możemy zamontować je zarówno w świetle szyby, na ramie okiennej, jak i zasłonić nimi całą wnękę instalując żaluzje do ściany bądź sufitu. Drewniane żaluzje 50mm i 70mm to chyba "najszlachetniejsza" odmiana żaluzji. To już prawie mebel. Można je wykonywać znacznie większe niż w systemie 25mm. Zakrywają np. całe okno lub wnekę okienną. Im większe tym piękniejsze. Również tutaj drabinki taśmowe dobrane niekoniecznie pod kolor lameli mogą zaakcentować inny kolor we wnętrzu pomieszczenia np. czerwony lub granatowy.

Należy jednak pamiętać że drewniane listki żaluzji jako produkt naturalny mogą niestety się wykrzywiać, mają słabą powtarzalność kolorów i zmienny układ słojów. Dla jednych stanowi to wadę dla innych podkreśla jeszcze bardziej ich naturalność. Żaluzje drewniane nie powinny być stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.